Syksyn aikataulukorjaukset

Syksyn aikataulut tulivat voimaan 9.8. Olemme tarkistaneet aikatauluja, mutta siltä jotain virheitä on joukkoon saattanut jäädä. Päätimme koota tähän artikkeliin kaikki muutokset/korjaukset joita aikatauluihin teemme lähiviikkoina.

10.8.

Linja 457 klo 7.15 Klaukkalasta, oikea lähtöaika on klo 7.10

Linja 665A klo 7.25 Mäntsälästä, linjaa aikaistetaan 13.8. alkaen 5 minuuttia

Uusi aikataulu:
Mäntsälä 7.20
Hyökännummi 7.40
Järvenpää 8.00
Hyrylä 8.35
Helsinki 9.25

15.8.

51 reitti muuttuu tiistaista 15.8. alkaen. Linja ajaa jatkossa Raalantieltä Hynnänkorventielle ja sieltä Hämeentielle. Tämän muutoksen johdosta myös aikatauluja on muutettu ja varmistetaan koulukuljetuksien sujuvuus.

20.8.

Olemme lisänneet uuden vuoron linjalle 456 Nurmijärveltä Helsinkiin. Alkaen maanantaista 20.8.

Aikataulu:
11.50 Nurmijärvi
x Perttula
12.15 Klaukkala
13.00 Helsinki

21.8.

Korjattu linjan 45 lauantai aikataulujen vaihtoaikatauluja ja -yhteyksiä.

23.8. 

Linjan 48 aamulähtöjä aikaistettu 5 minuutilla, tämän lisäksi aamun ensimmäinen lähtö klo 7.25 Nurmijärveltä ajaa Punamullantieltä Perttulantielle.