Rekrykoulutus linja-autonkuljettaja

Korsisaari-yhtiöt on perheyritys, jolla on lähes 100 vuoden kokemus henkilökuljetuksista. Liiketoiminta-alueet ovat joukkoliikenne, tilausajot, taksiliikenne sekä esteetön kuljetus. Yhtiöllä on toimipisteet Nurmijärvellä, Klaukkalassa, Hyrylässä, Kulloossa, Helsingin Herttoniemessä, Lohjalla ja Lahdessa. Tärkeimmät toimintaa ohjaavat arvot ovat asiakaskeskeisyys, laatu, turvallisuus, henkilöstön tyytyväisyys ja ympäristöasioiden vastuullinen hoitaminen.

 

Rekrykoulutus yhteistyössä TTS:n kanssa. Haetaan linja-autonkuljettajiksi haluavia.

 

Korsisaarella arvostetaan henkilöstöä ja yrityksessä halutaankin panostaa työntekijöiden viihtyvyyteen ja pitkiin työuriin. Työskentelet hyvässä tiimissä yhdessä toisten motivoituneiden ja mukavien kuljettajien kanssa, ja tukena sinulla on ammattitaitoiset ja mukavat esimiehet. Sinun yksilölliset vahvuutesi huomioidaan työtehtävissä. Korsisaarella olet aidosti osa porukkaa, jossa on hyvä yhteishenki.

 

Tehtävä tarjoaa

  • Itsenäistä ja monipuolista työskentelyä joukko- ja tilausajoliiketeen tehtävissä
  • Vaihtelevaa asiakaspalvelutyötä
  • Joustavuutta työvuorojen suunnittelussa ja monipuolisia mahdollisuuksia työvuoroissa
  • Kattavan työterveyshuollon
  • TES:n mukaisen palkkauksen
  • Mahdollisuuden osaamisen kasvattamiseen ja uuden oppimiseen

 

Sovit joukkoon ja voit hakea koulutukseen kun

  • Olet vähintään 24 -vuotias, työtön tai työttömyysuhan alla ja sinulla on B- tai BC -ajokortti
  • Ajohistoriasi on nuhteeton (mm. ei ajokieltoja, rattijuopumuksia, toistuvia liikennerikkomuksia tai muuta rikoshistoriaa)
  • Täytät ajokorttiasetuksen edellyttämät terveysvaatimukset
  • Pystyt ratkomaan itsenäisesti ongelmatilanteet arvojemme mukaisesti
  • Olet oma-aloitteinen ja haluat kantaa vastuuta sekä omaat paineensietokykyä
  • Teet yhteistyötä täydellä sydämellä
  • Ammattiylpeytesi näkyy työssäsi
  • Olet utelias, innokas ja haluat oppia uutta sekä onnistumiset saavat sinut loistamaan

 

Korsisaarella työskentelet hyvällä fiiliksellä muiden ammattilaisten kanssa. Panostamme paljon henkilöstömme viihtymiseen ja työhyvinvointiin sekä ammatilliseen kehittymiseen. Tarvittaessa avustamme sinua vuokra-asunnon löytämisessä.

Ennen työsuhteen aloittamista tarkistamme haastattelussa rikosrekisteriotteesi ja ajo-oikeutesi, joten muistathan varata ne mukaan haastatteluun. Lisäksi työhöntulotarkastuksen yhteydessä teetetään huumetesti.

Muuttiko tämän ilmoituksen lukeminen elämäsi suuntaa? Lähde uusille reiteille ja jätä hakemuksesi.
Kysy rohkeasti lisää liikennehenkilöstön päällikkö Tuija Nyholmilta p. 050 380 9197 tai TTS Työtehoseuran Susanna Korvelta p. 050 5930 033.

 

Lue lisää koulutuksesta ja hae koulutukseen